Subota, 20 travnja, 2024

KK Busovača sezonu otvorio pobjedom

Prava je šteta da zbog poznatih mjera ovoj odličnoj utakmici nisu nazočili gledatelji u Busovači.

Domaća ekipa je potpuno zasluženo sezonu 2020/21 otvorila pobjedom protiv favorita-Brotnjo iz Čitluka 93:83,za koju igraju provjereni igrači iz BH premijer lige, braća Marković i Planinić.

Nakon rezultatske klackalice u 1.četvrtini (25:24) u kojoj su dominirali iskusni Durak kod domaćina a Dejan Marković kod gostiju, od 2. četvrtine Busovača preko Tomića, Brkića i Merdanovića potpuno ubrzava tempo utakmice koji je na kraju treće četvrtine potpuno slomio vrlo dobre goste.

U posljednjem dijelu utakmice je tempo opao, igralo se uglavnom koš za koš što je domaćinu koji je imao dvoznamenkastu prednost i odgovaralo do konačne pobjede od 10 poena razlike – 93:83.

Za domaću ekipu odlični Kristijan Tomić (23poena i 8 asistencija), provjeno ime Atif Durak( 22 poena -19 u prvom poluvremenu), Nedim Mešinović (12 poena), Ismar Brkić (11poena), a svoj udio u pobjedi dali su i Nedžad Hodžić, Dino Merdanović i Vildan Hodžić.

Kod gostiju iz Čitluka Planinić 19 poena, te D. Marković(14) ,M. Barbarić(14) i I. Marković(12) bolji od ostalih, priopćeno je iz KK Busovača.