Subota, 20 travnja, 2024

Hrvatska se plasirala na Final Four Lige nacija!

Izabranici Zlatka Dalića maestralnom izvedbom u Beču pobijedili su Austrijance rezultatom 3:1 i izborili Final Four Lige nacija.

Četvrtom uzastopnim trijumfom, Vatreni su Beču su pred “domaćinskom” atmosferom još jednom u nastavku uključili “warp” pogon te na taj način zadržala prvo mjesto ljestvice skupine 1 elitne grupe Lige nacija.

Ta pozicija vodi Hrvatsku na završni turnir četiri najbolje momčadi natjecanja koji će se održati od 14. do 18. lipnja sljedeće godine.

Uz Hrvatsku tamo će nastupiti i Nizozemska, a za preostala dva mjesta se bore Mađarska i Italija, odnosno, Portugal i Španjolska.

Na poluvremenu utakmice Hrvatska je kombinacijom svog rezultata u uvodnom dijelu (1:1) i prednosti Danske protiv Francuske (2:0) pala na drugo mjesto poretka, a to znači i ostala bez šanse da se plasira na završni turnir.

Ipak, golovima Marka Livaje i Dejana Lovrena ponovno je preuzela vodstvo u kojem je bila nakon što je Luka Modrić zabio na otvaranju utakmice.

Tu prednost poništio je Christoph Baumgartner u osmoj minuti, no nakon tri savršeno iskorištene minute sredine nastavka i dva gola Hrvatske, novog povratka za Austriju nije bilo.