Srijeda, 24 travnja, 2024

Hrvatska remizirala protiv Nizozemske na oproštaju od Eura

U svom posljednjem nastupu na Europskom prvenstvu, hrvatska rukometna reprezentacija je u Budimpešti protiv Nizozemske odigrala 28-28 osvojivši četvrto mjesto u skupini.

Bio je to sedmi susret odabranika Hrvoja Horvata na prvenstvu i prvi remi. U prvom dijelu natjecanja Hrvatska je ostvarila dvije pobjede (Srbija, Ukrajina) i jedan poraz (Francuska), a u drugom krugu pobjedu (Island), dva poraza (Crna Gora, Danska), te večerašnji remi.

Hrvatska je povela 2-0 i 3-1, no uslijedila je nizozemska serija 3-0 za prvo vodstvo najugodnijeg iznenađenja ovog EP-a. U idućih desetak minuta igralo se gol za gol, a Nizozemci su u 22. minuti prvi put imali +2 (11-9). S dva gola prednosti su otišli i na odmor (15-13).

U nastavku je Hrvatska brzo uspjela izjednačiti, u 46. minuti i povesti s 20-19, a dvije minute kasnije i s tri gola prednosti (22-19). No, četiri minute prije kraja Nizozemska se približila na samo gol zaostatka (26-25), da bi minutu prije kraja izjednačila na 27-27. Tin Lučin je doveo Hrvatsku u vodstvo 20 sekundi prije kraja, a u posljednjim trenucima je izjednačio Luc Steins.

Hrvatsku su predvodili Ivan Martinović s 12 golova, te Marin Šipić s osam golova, dok su u nizozemskim redovima najefikasniji bili Luc Steins sa šest i Tom Jansen s pet golova.

(Hina | Foto: Sanjin Strukic/Pixsell)