Četvrtak, 18 travnja, 2024

HRVATSKA JE U POLUFINALU EUROPSKOG PRVENSTVA Maestralni preokret Kauboja poslao Nijemce kući

U dvoboju 2. kola I skupine EURA u Beču su hrvatski rukometaši u dramatičnom dvoboju pobijedili Njemačku s 25-24 (11-14) i osigurali polufinale.

Ludilo u našem gradu 🏐🇭🇷 : 🇲🇼Naprijed Kauboji

Posted by Dario Petrovic on Subota, 18. Januar 2020.

Hrvatska je junačkom igrom u Beču pobijedila Njemačku i osigurala plasman u polufinale u Švedskoj, a pobjedu je Hrvatskoj donio gol Igora Karačića minutu i pol prije kraja, te obrana Marina Šege kod udarca Kohlbachera 13 sekundi prije kraja. Kauboji su se “vratili iz mrtvih” u završnici drugog dijela, nakon što je Njemačka vodila veliku većinu vremena, a Hrvatska nije imala rješenja za čvrstu i grubu igru u obrani. Hrvatska je odigrala vrlo slabo prvo poluvrijeme s nedovoljno brzim povratkom u obranu, sa samo tri obrane Šege, promašena sva tri sedmerca i neiskorištenih čak 12 minuta kazne njemačkih igrača. Ipak, furioznom završnicom Hrvatska je došla do pete pobjede na prvenstvu, koja ih vodi u Stockholm čak dva kola prije kraja grupne faze.

Pred sjajnim ozračjem u dvorani, u kojoj su više od polovice gledatelja činili hrvatski navijači, dvoboj je počeo očekivano neizvjesno, nervozno i vrlo grubo u obrani od Nijemaca. Ipak, Hrvatska je u prvih 15 minuta promašila čak dva sedmerca (Horvat, Karačić), a Nijemci su postizali nekoliko vrlo lakih golova jer se hrvatski rukometaši nisu na vrijeme vraćali u obranu.  U 18. minuti Njemačka vodi s 8:5, ali je njihova gruba igra u obrani rezultirala s čak pet isključenja, pa je Hrvatska smanjila na 8:9. No potom Njemačka opet diže prednost na 8.11, dok se utakmica pretvorila u reviju isključenja – u prvih 25 minuta bilo ih je čak osam, a Hrvatska je promašila sva tri sedmerca. Haefner diže na pet razlike (8:13) tri minute prije isteka poluvremena, a na odmor se odlazi s ipak podnošljivih 11:14.

Njemačka bolje otvara drugi dio (16:11, 17:12), a pogocima Stepančića i Mandića Hrvatska dolazi na 16:18 u 40. minuti. Stepančić u 47. minuti dovodi Kauboje u minimalan zaostatak (20:21), a nakon prve obrane Ašanina na utakmici u kontri Mandić izjednačava na 22:22, da bi potom njemački vratar Wolff obranio tri udarca za vodstvo Kauboja.

Tri minute prije kraja Duvnjak poravnava na 24:24, a Pekeler zarađuje isključenje dvije minute prije kraja. Junak dvoboja Karačić minutu i pol postiže gol za 25:24, a pobjedu osigurava fenomenalna obrana Šege na 13 sekundi prije sirene.

Kod Hrvatske je Igor Karačić zabio sedam golova, a Domagoj Duvnjak je imao pet pogodaka, Luka Stepančić četiri, a David Mandić i Luka Cindrić po tri gola, dok je Nijemce predvodio Uwe Gensheimer s četiri gola.

Hrvatsku očekuju još dvoboji sa Španjolskom u ponedjeljak u 16 sati i Češkom u srijedu u 16 sati.

UŽIVO:

GOTOVO JE. HRVATSKA JE POBIJEDILA 25:24.

59′ KARAČIĆ DONOSI HRVATSKOJ VODSTVO MINUTU PRIJE KRAJA SUSRETA! Hrvatska ima vodstvo 25:24 i igrača više. Nijemci su u napadu, ostalo je još 50-ak sekundi do kraja susreta.

59′ Pekeler zaradio dvije minute isključenja! Hrvatska će imati igrača više do kraja susreta.

57′ Duvnjak je ukrao loptu i donosi Hrvatskoj novo izjednačenje!

55′ Reichmann je nezaustavljiv s linije od sedam metara. Njemačka ponovno vodi. Sada je 24:23.

54′ Karačić!!!! Hrvatska ima novo izjednačenje.

53′ Reichmann ponovno siguran s linije sedam metara i vraća Njemačkoj vodstvo.

48′ MANDIĆ DONOSI HRVATSKOJ IZNEDJAČENJE! 22:22!!!

48′ Horvat se prikrao na poziciju pivota i dobio loptu te pospremio u mrežu.

47′ Kühn zabija za Njemačku i Nijemci ponovno idu na plus dva.

47′ STEPANČIĆ!!! Hrvatska je na minus jedan, Njemačka zove time-out. 21:20 je rezultat 13 minuta prije kraja susreta. Sada kreće i gromoglasna podrška s tribina koju stvaraju hrvatski navijači.

45′ GOL, Duvnjak je sigurni izvođač sedmerca!

44′ Weber postiže pogodak za Njemačku. Rezultat je 21:18 za Nijemce.

44′ Mamićev udarac završio je u stativi. Loptu je pokupio Karačić i vratio Hrvatsku na dva pogotka razlike.

43′ Häfner se visoko dignuo s devet metara i rasparao mrežu Šegina gola.

42′ Stepančić postiže novi pogodak! Hrvatska je ponovno na minus dva.

42′ Nijemci nakon dugog napada uspjevaju postići pogodak. Sada je 19:16

41′ Mandiiiiiiiić! Hrvatska se vratila u susret pogotkom iz kontranapada.

40′ STEPANČIĆ! Hrvatska je ponovno na minus tri. Sada je 18:15.

39′ Kastening postiže novi pogodak za Njemačku.

38′ GOL, Karačić je zabio iz kontranapada i to s igračem manje. Hrvatska je smanjila na minus tri.

38′ Ilija Brozović postiže prvi pogodak na Europskom prvenstvu i smanjuje prednost Njemačke.

37′ Reichman je sigurni izvođač s linije sedam metara. Njemačka vodi 17:12

37′ Duvnjak je skrivio sedmerac i zaradio dvije minute isključenja.

36′ Duvnjak postiže prvi pogodak sa sedam metara za Hrvatsku. 16:12!

34′ Wiencek ponovno mora na hlađenje. Isključenje dvije minute!

34′ Gensheimer donosi prednost Njemačkoj od pet pogodaka razlike. Sada je 16:11.

33′ Kastening povećava prednost Njemačke na plus četiri.

31′ Počelo je drugo poluvrijeme, Hrvatska će još 30-ak sekundi imati igrača manje zbog isključenja Muse krajem prvog dijela utakmice.

POLUVRIJEME: HRVATSKA – NJEMAČKA 11:14

30′ Karačić je postigao brzi pogodak! Na drugoj strani, bit će sedmerac za Njemačku kojeg je realizirao Reichman.

29′ Musa će ići na klupu nakon neoprezne reakcije u obrani.

28′ Hrvatska postiže dva brza pogotka i sada je 13:10!

28′ Häfner donosi Nijemcima pet pogodaka razlike. Hrvatska je u ‘knockdownu’.

26′ Nijemci odlaze na četiri razlike. Neshvatljive reakcije u obrani Kauboja. Sada je 12:8.

26′ Wiencek sada ide dvije minute na odmor nakon grubog starta.

25′ Njemačka ima igrača više i to je urodilo plodom. Boem donosi Nijemcima tri gola prednosti.

24′ Nakon neopreznog starta, i Duvnjak će morati ići dvije minute na hlađenje.

23′ Hrvatska je primila gol i Stepančić je zaradio isključenje. Šteta!

22′ Njemačka će dobiti još jedno isključenje nakon žestokog prekršaja na Cindriću. Hrvatski reprezentativac je k tome i postigao pogodak. Sada je 9:8.

22′ Njemačka ponovno ima igrača manje. Pekeler je zahvatio Stepančića po glavi i ići će na odmor dvije minute.

21′ STEPANČIĆ! Brz i lagan pogodak za Hrvatsku. Ponovno je minus dva. 9:7.

21′ Lopta se provukla Šegi ispod noge i Weber vraća Njemačkoj tri pogotka razlike.

20′ Cindrić je izašao sam na Wolffa i postigao pogodak s igračem više. Sada je 8:6.

19′ Još jedan gol Gensheimera i Njemačka vodi tri razlike. Sada je 8:5.

18′ Gensheimer donosi Njemačkoj vodstvo od dva pogotka razlike.

15′ Cindrić zabija za izjednačenje, ali Njemačka ponovno iz kontranapada zabija pogodak nakon samo nekoliko sekundi. Obrana Kauboja nije bila postavljena. Njemačka vodi 6:5.

15′ Wolff brani Karačiću sedmerac. To je drugi promašaj Hrvatske s linije od sedam metara.

12′ Weber je napravio faul na Mandiću i ići će dvije minute na klupu. U nastavku igre, Horvat je promašio sedmerac.

11′ Schmidt zabija za vodstvo Njemačke s igračem manje. Nijemci vode 5:4.

10′ GOOOL, Karačić donosi Hrvatskoj izjednačenje. Sada je 4:4.

9′ Prvo isključenje na utakmici. Häfner će ići dvije minute na hlađenje nakon hrvačkog zahvata na Marinu Mariću. Karačić je zamijenio Duvnjaka u napadačkom dijelu igre.

7′ GOOOL, Mandić je zabio s lijevog krila!

7′ Kastening zabija novi pogodak za Njemačku i sada je 4:2.

6′ Häfner zabija za Njemačku i donosi im prvo vodstvo.

4′ DUVNJAAAK! Hrvatski reprezentativac postiže pogodak, ali Kauboji iz kontre primaju pogodak i sada je 2:2

3′ Kastening donosi Njemačkoj izjednačenje s desnog krila. Šego je bio blizu, ali nije uspio obraniti udarac.

3′ Hrvatska vodi 1:0. Cindrić je progirao Marina Marića koji je postigao gol s crte.

1′ Susret Hrvatske i Njemačke je počeo! Sretno, Kauboji!