Srijeda, 24 travnja, 2024

FOTO Luda noć na 27. uskrsnom turniru u Busovači, tri utakmice završile penalima!

7. noć turnira ulazi u povijest jer se u 26 dosadašnjih godina nije dogodilo da 3 od 4 utakmice u eliminacijskoj fazi natjecanja završe penalima.

Počelo je utakmicom Caffe 7 Vitez i SRC Alfa. Ekipa iz Viteza brzo postiže dva gola i činilo se da će utakmica otići u jednom smjeru. Alfa uspijeva do poluvremena smanjiti prednost, a početkom drugog dijela i potpuno anulirati prednost Caffe 7. Do kraja utakmice ekipe postižu još po jedan zgoditak i penali su odlučili pobjednika, sretniji su bili igrači Alfe i zasluženo odlaze u četvrtfinale.

Jedina utakmica bez rezultatske završnice je bio duel MNK Fojnica i XXXL iz Busovače. Domaća ekipa je imala snage desetak minuta odolijevati mnogo spremnijim Fojničanima, ali ipak snaga i kvaliteta su odveli rezultatom 8:1 MNK Fojnicu u četvrtfinale i sraz s ekipom SRC Alfa u naredni utorak.

Treća utakmica – nova drama. Bila je to utakmica s puno trčanja, propuštenih prilika i odličnih obrana vratara obje ekipe.
Dragovoljci su vodili 2:0, u drugom poluvremenu Agasi igrom na sve ili ništa dolazi pred sami kraj do izjednačenja 2:2. Penali su se završili tek nakon devete serije kada je vratar Dragovoljaca Popović obranio udarac Sejmena, Tomić za Dragovoljce sigurnim izvođenjem penala odveo svoju ekipu u četvrtfinale.

Derbi dana je opravdao očekivanja. Na jednoj strani Pantić, braća Čečura i društvo za Pivnicu Beer Bar, na drugoj sve reprezentativci Radmilović, Salčin, Petak za Ugarak. “Pivničari” do vodstva dolaze odmah u prvoj minuti golom Mladena Čečure, promašuju 3 “zicera”, a do poluvremena Petak i Salčin preokreću rezultat u svoju korist 2:1. Mladen Čečura u drugom poluvremenu poravnava na 2:2. 5 minuta do kraja Petak dovodi ekipu iz Visokog u novu prednost, a samo 6 sekundi do kraja vratar Beer Bara Filipović donosi izjednačenje i nove penale. Vratar ekipe Ugarak brani odmah dva penala, a Salčin i Petak svojim sigurnim udarcima šalju Visočane u četvrtfinale.