Srijeda, 24 travnja, 2024

Dinamo preokretom došao do pobjede nad Hajdukom

Dinamo je na Maksimiru pobijedio Hajduk 4:1 u utakmici petog kola SuperSport HNL-a.

Golove za Dinamo zabili su Oršić, Baturina, Ademi i Gojak, a za Hajduk Atanasov.

Hajduk je poveo u prvom poluvremenu, a Dinamo preokrenuo u drugom. Dinamo je ostao prvi na ljestvici s 13 bodova i bez odgođenih utakmica, dok je Hajduk drugi sa šest bodova.

Dinamo je dominirao kroz cijelo prvo poluvrijeme. Domaćini su imali velik posjed lopte i stvarali priliku za prilikom. No Hajduk je prvi ozbiljnije zaprijetio. Biuk je u 15. minuti izašao sam pred Livakovića nakon dodavanja Livaje. Pucao je, ali golman Dinama je izašao i obranio mu taj udarac.

Atanasov zabio eurogol

Dario Špikić uspio je gurnuti loptu u mrežu u 21. minuti, no njegovu proslavu prekinuo je sučev zvižduk. Bio je krilni napadač Dinama u zaleđu, a potvrdio je to i VAR. Dinamo je krenuo još žešće i do kraja prvog poluvremena stvorio nekoliko šansi, ali nijednu stopostotnu. Čolina je skoro zabio autogol, kad je nakon ubačaja Ivanušeca odbio loptu u svoju stativu.

Hajduk se uspio obraniti, a u sudačkoj nadoknadi prvog dijela i zabiti. Livaja je dao za Atanasova, koji je potegnuo s 25 metara. Lopta je ušla u Livakovićeve desne rašlje za šok navijača i igrača Dinama.

Dinamov preokret

Dinamo je s dvije dobre prilike ušao u drugo poluvrijeme. Ademi i Petković u prvih su pet minuta glavom pucali ravno u ruke Lovre Kalinića. Branio je golman Hajduka sve što je mogao do 61. minute, kad je uslijedio preokret Dinama. Awaziem je pogriješio, Petković mu uzeo loptu u kaznenom prostoru i dao za Baturinu, koji s ruba kaznenog prostora sjajno pogađa za izjednačenje.

U 64. minuti Dinamo je preokrenuo utakmicu. Strijelac je bio kapetan Arijan Ademi. Dinamo je kombinirao u sredini, a lopta je došla na desnu stranu kod Špikića koji je ubacio za Ademija koji glavom pogađa za 2:1.

Čačić pogodio sa zamjenama

Ante Čačić pogodio je sa zamjenama u nastavku. Amer Gojak povećao je vodstvo Dinama u 84. minuti. Ristovski je probio desnu stranu i proigrao ga u sredini. Gojak je, s igračem na leđima, prizemno pogodio za 3.1.

Pobjedu Dinama zaključio je Mislav Oršić koji je također ušao s klupe. Lopta je u sudačkoj nadoknadi drugog dijela stigla do njega na rubu kaznenog prostora. Oršić je pucao po podu, lopta se odbila od Borevkovića i ušla u mrežu za potvrdu visoke pobjede.

Slijede utakmice u Europi

Oba hrvatska kluba sljedeći tjedan čekaju europske utakmice. Dinamo u utorak gostuje kod norveškog Bodo/Glimta u play-offu Lige prvaka. Hajduk u četvrtak gostuje u Španjolskoj kod Villarreala u prvoj utakmici play-offa Konferencijske lige.