Petak, 2 prosinca, 2022

Dinamo pobijedio Sevillu, ali nedovoljno za prolaz dalje

Nogometaši zagrebačkog Dinama u uzvratnom dvoboju doigravanja za osminu finala Europa lige slavili su protiv španjolske Seville s 1:0 na Maksimiru, ali to nije bilo dovoljno za prolaz dalje.

Naime, kako je španjolski sastav slavio u prvom dvoboju na svom terenu s 3:1, Zagrepčanima je trebala pobjeda od dva razlike barem za produžetak, a s pobjedom od tri i više razlike sigurno bi izborili plasman dalje.

Prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka, a najzanimljivija situacija zbila se u 34. minuti. Tolić je odlično probio i dodao za Gojaka, koji je pao u duelu s Diegom Carlosom. Dinamovi igrači i klupa tražili su kazneni udarac, ali ništa od toga nije bilo, VAR se nije oglasio.

Dinamo je poveo u 65. minuti. Nakon što je Acuna igrao rukom u svom šesnaestercu, ovaj put je dosuđen jedanaesterac za Dinamo, a siguran izvođač s bijele točke bio je Mislav Oršić.

Pokušali su Modri do kraja doći i do drugog gola, ali nisu uspjeli. Dodatna nada se ukazala u sudačkoj nadoknadi kada je Delaney srušio Emrelija koji je išao prema kaznenom prostoru i zaradio drugi žuti karton. Dinamo je dobio tako igrača više, ali rezultat se više nije mijenjao.

Druga momčad španjolske La Lige je tako otišla s ukupnih 3:2 u daljnju fazu natjecanja.

DINAMO: Livaković, Theophile-Catherine, Šutalo, Franjić, Ristovski, Mišić, Gojak, Štefulj, Tolić, Petković, Oršić

SEVILLA: Bono, Montiel, Kounde, Carlos, Acuna, Rakitić, Fernando, Gomez, Ocampos, Mir, Corona

Od ostalih rezultata, izdvojimo kako je Porto prošao dalje nakon 2:2 u uzvratu s Laziom (prva utakmica 2:1 za Porto), s ukupnih 5:1 dalje je prošla i Atalanta, koja je izbacila grčkog Olympiakosa. RB Leipzig također ide dalje, koji je s ukupnih 5:3 izbacio Real Sociedad.

Kasnije se još igraju uzvrati između Betisa i ZenitaBrage i Sheriffa, Napolija i Barcelone te Rangersa i Borussije Dortmund.