Petak, 29 ožujka, 2024

Debitantski nastup Zvonimira Plavčića za reprezentaciju BiH!

Juniori poraženi od Poljske

Juniorska reprezentacija BiH je poražena na startu kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2023. U okviru skupine 5, bolja od BiH je bila domaća reprezentacija Poljske 2:0. Za reprezentaciju BiH debitirao je mladi Zvonimir Plavčić iz Viteza. Sin je uspješnog viteškog nogometaša i trenera Valentina Plavčića.

Mario Ivanković je na teren poslao postavu Pršlja na golu, u zadnjoj liniji Mulalić – Peštić – Smajić – Suši. Ališah i Krdžalić su bili zadnji vezni, Ramić – Plavčić i Šakota u sredini, dok je najbliži poljskom golu bio Kavić.

Na terenu se čekali prvih 15- tak minuta na prva uzbuđenja, a onda je Pieńko opasni zaprijetio ali njegov šut zaustavlja Pršlja. U 21. minuti obećavajuća akcija bh juniora, ali na Kozubal u posljednjem trenutku intervenira ispred Šakote nakon ubacivanja Krdžalića. U 22.minuti Ivanković je prisiljen praviti prvu promjenu, jer su Enedin Mulalić povrijedio nakon starta Guercija.

I to su bili jedini važniji detalji koje vrijedi izdvojiti do završnice prvog dijela. Igrala se 40 minuta kada Kozubal šutira iskosa s desne strane, golman Luka Pršlja odbija loptu, ali do Mateusza Kowalczyka koji je precizan. Na početku drugog dijela, Ivanković je na teren poslao Nerimana Kočevića i Seida Pramenkovića dok su u svlačionici ostali Savo Sušić i Zvonimir Plavčić.

Na terenu se situacija nije promijenila u odnosu na prvo poluvrijeme. Poljaci su imali inicijativu, BiH je pokušavala nešo uraditi u fazi napada ali ništa konkretno. U 69.minuti Bugaj pogađa stativu nakon solo prodora, dok na drugoj strani Krdžalić šutira iz slobodnog udarca šutira dobro, ali golman Poljske brani.

Na kraju je dvije minute prije kraja Milosz Brzozowski s lijeve strane poslalo jednu loptu u kazneni prostor BiH, a tamo je na pravom mjestu bio Szymon Michalski i sve je bilo jasno.

Istim rezultatom je Estonija savladala Italiju što je svakako malo iznenađenje, pa će nakon prvog kola, borba za dva mjesta koja vode u Elitnu rundu biti izuzetno zanimljiva.