Petak, 27 rujna, 2024

Busovljak Karlo Stapić briljirao u pobjedi Posušja nad Radnikom, izabran u najbolji tim 7. kola

Nogometaši Posušja ostvarili su uvjerljivu pobjedu protiv Radnika iz Bijeljine rezultatom 3:1 u 7. kolu WWin lige BiH.

Utakmica je odigrana u subotu navečer na novom hibridnom travnjaku stadiona Mokri Dolac, pred više od 4.000 navijača, koji su s oduševljenjem pozdravili povratak na ovaj “zeleni dragulj”.

Posušje je povelo u 21. minuti pogotkom Darija Pavkovića, a domaćin je na odmor otišao s prednošću od 1:0. Drugo poluvrijeme donijelo je još više uzbuđenja, kada je Leonardo Petrović povisio na 2:0 u 52. minuti, nakon asistencije Busovljaka Karla Stapića, koji je odigrao sjajnu utakmicu. Konačan rezultat postavio je Rijad Kobiljar u 79. minuti, za veliko slavlje domaćina, dok je Radnik uspio smanjiti rezultat u 88. minuti preko Đorđa Pantelića, koji je realizirao jedanaesterac.

Karlo Stapić, koji je pružio ključnu asistenciju i bio jedan od najboljih igrača utakmice, izjavio je za portal grad-busovaca.com: “Teška utakmica na domaćem terenu, otvarali smo Mokri Dolac u novom ruhu. Očekivanja su bila velika, ušli smo s grčem, pravili sitne greške, ali smo u drugom poluvremenu ušli s ciljem da brzo zabijemo, što smo i uspjeli. Na kraju smo mirno priveli utakmicu kraju.”

Stapićev trud nije prošao nezapaženo, te je izabran u najbolji tim 7. kola Premijer lige BiH prema izboru Arene Sport, što je veliko priznanje za njega i njegov klub.

Posušje se sada nalazi u vrhu ljestvice, a već u srijedu ih čeka novi izazov, kada će na Mokri Dolac stići aktualni prvak BiH, FK Borac iz Banja Luke.