spot_img
spot_img
Utorak, 23 travnja, 2024

Busovački policajci teže od očekivanog protiv NK Busovače, Aspekt MNL Fojnica svladao Dubravicu

Posljednje kolo u grupi C donijelo je neočekivano mnogo uzbuđenja na obje utakmice koje su se odlučile u posljednja dva minuta.

U prvoj utakmici, Policijska stanica Busovača bila je, zbog svojih odličnih igara u prva dva kola, veliki favorit protiv kadeta NK Busovače. U prvom poluvremenu to su i opravdali i vodili sa 6:1. U drugom dijelu potpuno druga slika. Mladi nogometaši Busovače koje s klupe vodi kapetan NK Busovače Marko Lucić su zaigrali odlično i 3 minuta do kraja uspjeli doći samo na pogodak zaostatka (6:7) i kod tog rezultata propustili i dvije prilike za potpuni povratak. Ipak, u zadnja dva minuta iskusni nogometaši PS Busovača postižu dva pogotka za pobjedu 9:6 i prolazak u drugi krug natjecanja.

U drugoj utakmici Dubravica je tražila prolaz kao jedna od trećeplasiranih ekipa i odgovarao joj je čak i poraz od dva gola razlike. Počelo je loše po Dubravicu, Aspekt MNL postiže tri gola za vodstvo na poluvremenu. U drugom poluvremenu Dubravica kreće na sve ili ništa. Moramo spomenuti da u prvom dijelu ekipa iz Viteza nije imala ni sreće jer su pogodili 5 puta gredu ili vratnicu. Postižu dva pogotka i dolaze na prag daljeg prolaska. Aspekt se vraća u utakmicu i do kraja slavi uvjerljivo sa 7:3, osvaja prvo mjesto u grupi C i čeka drugoplasiranu ekipu grupe B u četvrtfinalu. Dubravici je ostala mini nada, a to je da Kreševo ŽAD izgubi od Beer Bara s 8 razlike što je malo vjerojatno. Sigurno je i da je u dalje natjecanje prošla i ekipa Runkel/Rolplast kao jedna od dvije trećeplasirane ekipe koje su stekle to pravo.

I večeras je dodijeljena nagrada za posjetitelje, a sponzor dana bila je Pivnica “Beer Bar” iz Busovače.

Sutra je posljednji dan natjecanja po grupama, a sastaju se Zenica – Mladež HDZ BiH Busovača te kao derbi dana i utakmica koja odlučuje o konačnom rasporedu u četvrtfinalu Beer Bar – ŽAD Kreševo.

4. NK Busovača 0 bodova

Turnir ove godine organizira Sportski savez Općine Busovača. Pokrovitelj turnira je predsjednik FBiH Marinko Čavara, ministar zdravstva i socijalne politike u Vladi KSB Nikola Grubešić, OO HDZ BiH Busovača i Općina Busovača.