Četvrtak, 25 travnja, 2024

Busovača na krilima Čečure i Herića svladala Kiseljak

U nogometnom derbiju 3. kola 2. lige Zapad u Busovači su se sastali stali rivali, susjedi, ali i sportski prijatelji – NK “Busovača” i NK “Kiseljak”.

Nakon 90 minuta igre pobijedili su zasluženo domaćini 2:0 (1:0) u igri koja nije mogla da oduševi dobro popunjene tribine stadiona u Busovači.

Nakon početnog ispitivanja snaga, od 10. minuta kreće puna ofanziva domaćih nogometaša: 11. minut poništen pogodak Čečure zbog ofsajda, 13. minut šut Topalovića pored vrata Kiseljaka, 14. minut udarac Musića preko vratnice, 16. minut odličan udarac Sejmena koji golman Bencun izbija u korner, 20. minut Čečura sam pred vratarom Bencunom koji ponovo izlazi kao pobjednik…

Dva minuta kasnije Čečura „uzvraća udarac“ i nakon dobro primljene lopte matira Bencuna za zasluženih 1:0 za Busovaču. Posljednju šansu u 1. poluvremenu za domaće ima Šabanović u 31. minuti kada igrači Kiseljaka izbacuju loptu iz praznog gola. Jedinu priliku gosti su imali u 35. minuti, ali je vratar domaćih Selimović dobro obranio.

Drugo poluvrijeme je Kiseljak imao mnogo više loptu u nogama, ali nije uspio stvoriti niti jednu pravu priliku za izjednačenje. Domaći su se povukli i čuvali rezultat, a u 90. minutu nakon prekida Herić postiže drugi pogodak za domaće i rješava pitanje pobjednika.

Naredno kolo Busovača putuje u Sanski Most (Podgrmeč), a Kiseljak je domaćin Vitezu iz Bužima.