spot_img
Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Busovača u drugom poluvremenu deklasirala Podgrmeč

Protekli vikend odigrana je utakmica 17. kola 2.lige Zapad NS FBiH u kojoj je NK “Busovača“ bila uvjerljiva protiv „Podgrmeča“ iz Sanskog Mosta sa 4:1.

Ovo je bila utakmica koja je donijela sraz ekipe koja se nalazi na 6.mjestu (domaćin) i koja želi ostati gornjem dijelu tabele i ekipe koja se grčevito bori za opstanak u ligi. Domaćin je htio nastaviti svoj niz nepobjedivosti na svom terenu koji traje gotovo 3 godine na prvenstvenim utakmicama, a ove sezone na 7 domaćih utakmica nisu gostima prepustili niti jedan jedini bod.

Prvo poluvrijeme odigrano je po vrlo teškom i za ovo doba godine sparnom vremenu što je utjecalo i na samu kvalitetu utakmice. Tek u 17. minuti zabilježili smo prvi udarac prema vratima gostiju (Ramić), a uzvratio je u 19. minuti gostujući igrač Kukavica. Spomenimo da su ovaj udarac i postignuti pogodak u drugom dijelu jedini udarci prema golu gostiju za čitavu utakmicu.

Nešto više uzbuđenja bilo je u zadnjih 15 minuta 1. poluvremena – 30. minut Lucić pogađa vanjski dio mreže, 34. minut šut Topalovića vratar gostiju brani, odbijenu loptu Šišić šalje ponovno u vanjski dio mreže.

U drugom dijelu u igru je u NK Busovači ušao Edin Brkić i kao mnogo puta do sada donio preokret i konačnu pobjedu. Počelo je prilikom Čečure u 55. minuti nakon prodora Brkića, ali vratar gostiju Salešević je bio dobro postavljen. A onda slijedi 15 minuta show programa Edina Brkića i njegov hat-trick.

60. minut nakon kornera najbolje se nalazi Brkić za 1:0. Samo 5 minuta kasnije sjajno proigravanje u dubinu Čakića, Brkić prima sam loptu i kraj nemoćnog vratara šalje u mrežu za 2:0. Jedni svijetao trenutak za goste je 72. minut kada Kamenčić nakon greške obrane Busovače smanjuje rezultat.

I umjesto da gosti krenu po izjednačenje, Busovača potpuno okreće igru u svoju korist i postiže dva pogotka. 76. minuta idealan pas Čečure koristi Edin Brkić (3:1), a devet minuta kasnije Brkić uzvraća asistenciju Čečuri koji postiže pogodak za konačnih 4:1. Do kraja utakmice domaći su mogli još postići koji pogodak, ali je vratar Podgrmeča spasio svoju ekipu od katastrofe.

Na kraju utakmice, domaći navijači su s oduševljenjem ispratili svoje nogometaše do svlačionice zadovoljni njihovom igrom, posebice u drugom dijelu.