Petak, 19 travnja, 2024

Busovača bolja od Viteza

Nogometaši Nogometnog kluba “Busovača” su u veoma zanimljivoj i borbenoj prijateljskoj utakmici bili bolji od susjeda iz FK “Vitez” rezultatom 2:1.

Njihov protivnik igra 2. ligu Zapad koja je po rangu viša od kantonalne gdje nastupaju igrači iz Busovače i još jednom se potvrdilo da NK Busovača MORA igrati višu ligu od dosadašnje.

Neupućeni gledatelj bi po stanju na terenu, postavkama ekipa te prilikama za gol sigurno pogriješio na upit koja ekipa igra koju ligu. Počelo je sa prilikama Sejmena, a nakon jedne oduzete lopte na sredini terena, brzonogi Edin Brkić izbija sam pred vratara FK Viteza i sigurno pogađa malu mrežicu za vodstvo 1:0. U ovom periodu su i gosti par puta zaprijetili iz brzih protunapada, ali bez realizacije.

Drugo poluvrijeme i još veća dominacija domaćina koja je krunisana drugim pogotkom u 65. minuti – Kajić je oduzeo loptu na 30-tak metara od protivničkog gola, uputio odličnu loptu Brkiću koji sjajno šutira, ali gostujući vratar je uspio loptu odbiti samo do Mirze Sejmena koji sa lakoćom pogađa nezaštićenu mrežu.

Samo pet minuta nakon toga, gosti koriste smušenost obrane Busovače i postižu pogodak i to je bilo sve što su uspjeli uraditi u ovoj utakmici. Do kraja, domaći imaju još par prilika koje su vratari FK “Vitez” uspješno zaustavili.

Trener Vujica je bio zadovoljan igrom ekipe, njihovim zalaganjem i odnosom prema dresu kojeg nose, a za manje propuste u obrani je rekao da ima dovoljno vremena do početka nastavka natjecanja (17. 4.) da se isprave.