Petak, 19 travnja, 2024

Bravooo! Busovački košarkaši deklasirali Vitez

U derbiju velikih rivala i susjeda kadeti Košarkaškog kluba “Busovača” su bili mnogo bolji i zasluženo slavili rezultatom 69:48 protiv ekipe Omladinskog košarkaškog kluba “Vitez”.

Od početka utakmice prva petorka domaćina – Pandža, Husanović, Jurešić, Popović i Behadarević nametnula je svoj ritam i brzom igrom iz minuta u minut povećavala prednost koja je na poluvremenu iznosila +25 poena.

U drugom poluvremenu trener Atif Durak je dao gotovo potpunu minutažu igračima sa klupe (Šafradin, Šimić, Vučić, Vrhovac i Rizvić) koji su je u potpunosti iskoristili i kao i prošlu utakmicu svi igrači su upisali poene i stigli do konačne pobjede 69:48. Narednu utakmicu mladi košarkaši Busovače gostuju u Mostaru kod ekipe Zrinjski.