Petak, 29 ožujka, 2024

BiH pobijedila Finsku za prvo mjesto

U utakmici na Bilinom polju u Zenici BiH je pobijedila Finsku s 3:2, i to nakon preokreta.

Domaći su poveli već u petoj minuti iz jedanaesterca koji je realizirao Miralem Pjanić. Prethodno je Edin Džeko povučen u šesnaestercu Finske.

Unatoč ranom pogotku BiH je brzo ispustila vodstvo. U 10. minuti najbolji strijelac Finske Teemu Pukki izjednačio je na 1:1, a isti igrač u 18. minuti asistirao je Källmanu za 2:1.

Ipak do kraja poluvremena BiH je izjednačila preko Edina Džeke. Gol je bio prvo poništen zbog zaleđa, da bi na asistenciju VAR-a ipak bio priznat.

U drugom poluvremenu konačnih 3:2 postavio je raspoloženi Edin Džeko golom u 58. minuti. U drugoj utakmici skupine Crna Gora je slavila u Rumunjskoj s 3:0, pa je BiH bez poraza s osam bodova prva u ovoj skupini.