spot_img
Četvrtak, 28 ožujka, 2024

BiH izgubila od Slovačke

Usponi i padovi, to je ono što realno možemo očekivati od reprezentacija BiH u ovom ciklusu.

Potvrdio je to i susret u Bratislavi. Slovačka je pobijedila BiH 2:0, rezultatski sve je bilo gotovo nakon prvog poluvremena.

U prvom poluvremenu ništa nije funkcioniralo u igri reprezentacije BiH. Toliko kritizirani Francesco Calzona je dobro skautirao reprezentaciju BiH.

Visoki pritisak Slovaka je urodio plodom, što je rezultiralo mučenjem i problemima oko iznošenja lopte kako igrača zadnje linije, tako i veznog reda reprezentacije BiH. Veliki broj izgubljenih lopti, pogrešnih dodavanja, izgubljenih duela, za proizvod su imali veliku prednost Slovaka.

Do prvog gola Slovaci su došli poprilično lagano. Nitko nije izlazio u blok pa je u 12. minuti Mak pogodio donji Šehićev ugao. Bez prave prilike, nekako lagano.

U razdoblju između prvog i drugog gola Slovaka nismo vidjeli previše uzbuđenja na terenu. Sa svakom novom izgubljenom loptom nogometaša BiH, otvarala se mogućnost da Slovaci nešto naprave, ali nisu imali završnice.

I onda u samom kraju prvog dijela Slovaci pojačavaju pritisak. Kucka šutira nakon ubacivanja Hancka, ali Šehić brani. Međutim, već u sljedećoj akciji Slovačka ide na 2:0.

Sada je Haraslín prošao kroz obranu reprezentacije BiH, oslobodio se jednog pa drugog igrača i pogodio. Kako je izgledala igra reprezentacije BiH u prvom dijelu najbolje potvrđuje situacija iz 43. minute, kada je ničim izazvan Miličević skoro postigao autogol.

Na početku drugog dijela Hadžibegić je poslao na teren Cimirota dok je Miličević ostao u svlačionici. Počela je reprezentacija BiH igrati, međutim, prvo poluvrijeme je bilo toliko loše da je 45 minuta nastavku bilo premalo kako bi se stvari popravile, ispravile.

Uspjeli su stvoriti reprezentativci BiH dobar pritisak, ali do gola nisu mogli doći. Ipak, velikih, izrazitih prilika je bilo jako malo. Demirović je zapucao najbolju u 66. minuti, na ubacivanje Dedića.

S druge strane Pekarik je oprobao svoj udarac, dok je Suslov promašio nemoguće u 76. minuti. Probao je u završnici Hadžibegić sa Džekom i Stevanovićem, ali je ostalo Slovačka – BiH 2:0.