spot_img
spot_img
Subota, 20 travnja, 2024

Bez pobjednika u hercegovačkom derbiju: Sjajnu atmosferu nije pratila igra

U 66. velikom hercegovačkom derbiju u prvom kolu nove sezone Premijer lige BiH između Širokog Brijega i Zrinjskog nije bilo pobjednika, a rezultat na Pecari glasio je 0:0.

Ovaj derbi se nakon dugo vremena odigrao pred publikom, a navijači obje momčadi su na tribinama napravili sjajan ambijent kojega su se svi ljubitelji nogometa poželjeli.

U uvodnim minutama Zrinjski je napravio pritisak, ali prvi put opasnije je zaprijetio preko Bilbije iz slobodnog udarca u 16. minuti, ali Miškić je to obranio. U nastavku akcije šutirao je Bekić ali lopta je završila u bloku. Tri minute kasnije nakon kornera zaprijetio je i Barišić, ali njegov udarac završio je pored gola.

Široki je nakon toga malo više uzeo loptu u svoje noge, ali nije ozbilnije uspio ugroziti gol Kukića. Ipak, izdvojili smo udarac Vukoje u 24. minuti nakon kratkog dodavanja Stanića iz slobodnog udarca, ali lopta je otišla preko gola.

U 42. minuti kod gostiju igru je napustio glavni obrambeni igrač Slobodan Jakovljević koji nije mogao nastaviti igru zbog udarca u glavu koji dobio u sudaru s vratarom Kukićem tijekom jednog prekida Širokog. U igru je ušao Magdić.

U završnici prvog poluvremena Zrinjski je još dva puta zaprijetio preko Bilbije i Savića, ali udarac prvog sigurno hvata Miškić, a od drugog završava visoko preko gola.

Bilo je to dosta tvrdo poluvrijeme gdje su obje momčadi više čekale neku pogrešku suparnika, nego što su uspijevale nešto konkretno napraviti pred golom.

Sličnom dinamikom nastavilo se i drugo poluvrijeme. Ipak, u 55. najbolja prigoda na utakmici. Široki je uz malo sreće mogao povesti. Medić je sjajno presjekao loptu i proigrao Šabića koji lob udarcem prebacio Kukića, ali lopta je odsjela na gredi i može se reći da su Mostarci imali puno sreće u ovoj akciji.

U 71. kod gostiju je zaprijetio Juranović, ali lopta je otišla pored gola. A pet minuta kasnije nakon kornera Barišić glavom šutira preko gola.

Gosti iz Mostara su imali odličnu prigodu i u 89. minuti, ubačaj Ćorluke odlično je pratio Tičinović, ali njegov udarac glavom odlazi za malo pored gola Miškića. A u sudačkoj nadoknadi najbolja prigoda za goste na utakmici. Nakon glavometa u šesnaestercu domaćih, sam na dva metra bio je Savić, ali njegov udarac glavom čudesno brani Miškić.

Do kraja se rezultat nije mijenjao i objema momčadima pripao je po bod.

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Medić, Jurić, Obšivač, Brekalo (od 66. Čuljak), Begić (od 87. Mašić), Stanić, Vukoja Ikić, Jurilj, Šabić (od 58. Lukić)

ZRINJSKI: Kukić, Ćorluka, Jakovljević (od 42. Magdić), Barišić, Bekić (od 72. Malekinušić), Savić, Bašić (od 46. Zlomislić), Kamenar (od 76. Gadže), Tičinović, Juranović, Bilbija