Četvrtak, 25 travnja, 2024

Zrinjski treći put zaredom prvak! Kiks Želje donio im nedostižnu prednost

Nogometaši Zrinjskog prvaci su Bosne i Hercegovine za sezonu 2017/18. Do šeste titule, a treće u nizu Plemići su došli svladavši u osmom kolu Lige za prvaka ekipu Širokog Brijega s 3:1.

Zrinjskom je na ruku išao i rezultat iz Bijeljine, gdje je domaći Radnik s 1:0 pobijedio Željezničar. Tako da ekipa trenera Blaža Sliškovića dva kola prije kraja natjecanja ima šest bodova više od ekipe s Grbavice i bolji međusobni omjer, prenosi Pogled.ba

Zrinjski je u hercegovačkom derbiju do vodstva došao već nakon pedeset sekundi igre. Nakon udarca iz kuta kojega je izveo Filipoviću strijelac za Mostarce bio je Hrvoje Barišić. Prvu prigodu za goste bilježimo u 7. minuti, kada udarac Bagarića zaustavlja Pirić.

U 15. minuti Handžić je neprecizan iz teške situacije, a u 27. minuti Bilbija kasni na ubacivanje Filipovića s desne strane.

Najbolju prigodu za povećanje vodstva Zrinjski je propustio u 35. minuti. Handžić je u sam pred golom Bilobrka, ali šutira pored gola.

Domaći nogometaši idealno su otvorili nastavak susreta. Stanić je u 53. minuti prošao po lijevoj strani odigrao povratnu loptu za Bibliju koji sa 10-tak metara pogađa za 2:0.

Veliku prigodu za Široki Brijeg ne koristi Lončar u 74. minuti. Prvi njegov pokušaj obranio je Pirić, a zatim je igrač gostiju prebacio gol Zrinjskog. U 84. minuti Bagarić na asistenciju Kvesića pogađa za smanjenje prednosti Zrinjskog. Miloš Filipović u prvoj minuti sudačke nadoknade postiže treći pogodak za Zrinjski i rješava sve dvojbe oko pobjednika.

Hercegovački derbi odigran je u sjajnoj atmosferi pred oko 4000 gledatelja koji su nakon susreta proslavili novu titulu prvaka Zrinjskog, najuspješnijeg bh. kluba.

Zrinjski: Pirić, Galić, H. Barišić, Čirjak, Stanić, Handžić (od 58. Perišić), Pezer (od 74. Bekrić), Jakovljević, Bencun (od 64. Todorović), Filipović, Bilbija.

Široki Brijeg: Bilobrk, Matić (od 74. Kvesić), J. Barišić, Peko, Baraban (od 55. Ćorluka), Wagner (od 55. Menalo) Lončar, Begonja, Bralić, Bagarić, Marković.