Odigrano je i prvo kolo u grupi C ovogodišnjeg 24. po redu uskrsnog turnira u malom nogometu “Busovača 2017”. Gledatelji su gledali dvije odlične i neizvjesne utakmice i pljeskom ispratili sve ekipe u svlačionicu.

U prvoj utakmici, “favorit na papiru”, ekipa Dubravica teže od očekivanog je pobijedila kadete NK Busovače rezultatom 6:5. Dubravica je brzo povela sa 2:0 i izgledalo je da će utakmica otići u jednom smjeru. No, predvođeni trenerom Markom Lucićem, kadeti uspijevaju doći do izjednačenja, ali su 8 sekundi do kraja poluvremena primili i treći pogodak za 3:2 ekipe Dubravica.

Na početku drugog dijela za nepun minut potpuni preokret, kadeti postižu dva pogotka (4:3) i tu su izgleda dali svoj maksimum. Dubravica je zadnjih 10 minuta uspjela izjednačiti, povesti i sačuvati pobjedu.

Druga utakmica je bila na nivou druge faze natjecanja, a ne za početak turnira. Ekipa Aspekt MNL iz Fojnice je odlično ukomponirana ekipa od igrača koji sigurno igraju dugo zajedno, ali je i PS Busovača odigrala i preko svojih mogućnosti te su uspjeli osvojiti bod. Konačni rezultat je “mršavih” 1:1, no bez obzira na sve bilo je tu ‘i vratnica i greda’ te fantastičnih obrana oba vratara. Na kraju, po pravilima turnira, izvodili su se penali za međusobnu prednost u slučaju istog broja bodova obje ekipe i tu su s(p)retniji bili mladići iz Fojnice za krajnjih 8:7.

Posebna atmosfera vladala je pred sam početak druge utakmice. Budući da je jučer bio Svjetski dan osoba s Downovim sindromom, djevojčica iz Busovača s tim sindromom je izvela početni udarac te postigla pogodak što je izazvalo radost i oduševljenje u dvorani.

Također, jučer je izvučena nova dnevna nagrada (sponzor cvjećarna “Iris” Busovača”), a i sutra se nastavlja s nagrađivanjem posjetitelja ovog turnira. Snage će odmjeriti