Subota, 20 travnja, 2024

Težak poraz nogometaša Busovače

U svojoj posljednjoj pripremnoj utakmici pred nastavak natjecanja u 1. kantonalnoj ligi NS SBK/KSB, NK „Busovača“ je doživjela težak poraz od nogometaša Novog Travnika rezultatom 1:4.

Vjerojatno je na težak poraz utjecao i brzo primljen gol na početku utakmice, koji je potpuno poremetio ekipu trenera Vujice. Domaća ekipa se još nije ni snašla poslije primljenog gola , a Novi Travnik je nakon greške obrane postigao još jedan pogodak.

Ipak, od 30. minute do kraja poluvremena NK „Busovača“ uspostavlja potpunu kontrolu utakmice. Propuštene su dvije izgledne prilike i odličan slobodni udarac Ćatića, da bi pred kraj poluvremena nakon odlične akcije Čečure, Anto Kajić sigurno pogodio mrežu gostiju.

Drugo poluvrijeme je počelo napadima domaćih i kada se očekivalo izjednačenje uslijedila je nova greška, izgubljena je lopta na centru i u brzom protunapadu Novi Travnik postiže i treći pogodak. Na kraju, Busovača postiže i sama sebi gol nakon ubacivanja iz slobodnog udarca za konačnih 1:4.

Ostalo je još 10-tak dana do nastavka lige i mnogo briga za Busovaču i igru zadnje linije koja se do utakmice sa Fojnicom mora i može popraviti.