Četvrtak, 25 travnja, 2024

Pobjeda Hirschera, Vidović drugi put u karijeri osvojio bodove

Austrijanac Marcel Hirscher pobjednik je slaloma u švicarskom Adelbodenu s vremenom 1:50.94.

Drugo mjesto je s 13 stotinki zaostatka zauzeo njegov sunarodnjak Michael Matt, a treće sa 16 stotinki slabijim vremenom Norvežanin Henrik Kristoffersen.

Hrvatski skijaš Matej Vidović izborio je 27. mjestom u prvoj vožnji drugi put u karijeri drugu vožnju, a na kraju je 23. mjestom, sa zaostatkom od 3.06 sekundi za pobjedničkim vremenom, osvojio osam bodova. Jedine bodove do danas je ovaj 24-godišnji Zagrepčanin osvojio prošle godine u Kranjskoj Gori, gdje je bio 21.

Drugi hrvatski predstavnik Elias Kolega nije se uspio plasirati u drugu vožnju, a sa zaostatkom od 5.94 sekundi završio je prvu vožnju na 49. mjestu među 59 skijaša koji su stigli do cilja, što nije uspjelo dvanaestorici natjecatelja.