Subota, 20 travnja, 2024

Obranio dva penala: Vratio se Subašić sa Svjetskog prvenstva

Nestao je nakon herojstava na SP-u. Ozljeda ga je izbacila iz momčadi, ove sezone užasnog, Monaca koji ide prema ispadanju iz Ligue 1. Sinoć je ispao i iz drugog domaćeg kup natjecanja.

Danijel Subašić u prvom dijelu sezone zadnji put je branio Monacov gol još početkom listopada. Kod Borussije Dortmund u Ligi prvaka je na poluvremenu i pri rezultatu 0:0 zamijenio ozlijeđenog Diega Benaglija i do kraja utakmice primio tri gola za poraz 0:3, prenosi Index.hr

Zatim je bio na golu u domaćem prvenstvenom porazu (1:2) od Rennaisa i nakon toga je bio aut sve do prije osam dana.

Prvi nastup na vratima Monaca nakon tri i pol mjeseca obilježio je još jedan poraz, 1:3 na domaćem terenu protiv Metza za ispadanje iz Kupa pod sada već bivšim trenerom Thierryjem Henryjem.

Subašić je zatim neuspješno čuvao gol i u prvenstvu, s porazom 0:2 od Dijona.

Konačno, činilo se da je Monacu krenulo povratkom trenera Leonarda Jardima.

Sa Subašićem na golu na poluvremenu polufinala Liga kupa vodio je 2:0 kod Guingampa, iako je na samom početku utakmice ostao s igračem manje.

Ali domaćin se vratio na 2:2 pa su o finalistu odlučivali penali.

I Subašić je tu konačno bio na svom terenu. U napetom raspucavanju obranio je udarce Felixa Eboae Eboae i Marcusa Thurama.

Pročitao je oba udarca koja su išla u njegov donji desni kut i tako podsjetio na podvige koje je prilikom izvođenja penala radio na SP-u.

Ali njegovi suigrači iz Monaca promašili su tri penala pa je Subašićev klub na kraju ispao sa 6:7.