Petak, 29 ožujka, 2024

Nogometaši Busovače vrlo dobri u prvoj ovosezonskoj utakmici

Nogometaši NK „Busovača“ su na svom stadionu u Busovači imali prvu ovosezonsku provjeru. Protivnik je bila kombinirana ekipa premijerligaša NK “Čelik“ iz Zenice i jednoglasna je ocjena da je u potpunosti uspjela. Konačni rezultat je neodlučen 2:2 , ali domaćima ostaje žal za velikim brojem prilika koje su propustili u drugom poluvremenu.

Prvi dio utakmice protekao je u ravnopravnoj igri u kojoj su gosti iz Zenice imali veći posjed lopte, ali su domaćini bili nešto opasniji. U drugom poluvremenu domaći nogometaši su prebrodili mentalnu barijeru da igraju protiv ekipe iz najkvalitetnije lige u BiH i zaigrali potpuno napadački. Ipak je u jednoj kontri Čelik uspio da u jeku napada Busovače autogolom dođe do vodstva. Od tog trenutka pred golom gostujućeg vratara Vasilja redaju se, ali i propuštaju izgledna prilike kojih je bilo bar 5-6. 20 minuta pred kraj iz gužve Josip Čakić izjednačuje , a samo 5 minuta kasnije potpuni preokret i vodstvo domaćina 2.1, a strijelac ponovno Josip Biba Čakić. I umjesto da „nokautiraju“ svog protivnika, Busovača propušta još dvije čiste prilike i kako to obično biva kazna je stigla dva minuta prije kraja iz brze kontre za konačnih 2:2.

Trener domaćih Oliver Vujica je kratko prokomentirao susret: “Zaista sam pozitivno iznenađen prije svega htijenjem i zalaganjem moga tima koji je, da podsjetim, po prvi put danas igrao zajedno, jer ove godine u većem rangu igramo sa potpuno renoviranim timom. Naravno da tu ima još mnogo nedostataka po linijama koji su jasno uočljivi, a koji su posljedica neuigranosti ekipe. Na nama je da nastavimo sa ozbiljnim radom i potpuno budemo spremni za start novog prvenstva 20.08. na svom stadionu protiv Radnika (D.Vakuf)“

Utakmicu je bila vrlo dobro posjećena, a domaći navijači su velikim aplauzom ispratili svoje ljubimce koji ove godine, da podsjetimo, igraju u višem rangu – 2.liga Zapad.

Narednu utakmicu Busovača igra u nedjelju, 31.07. u 17 sati protiv ekipe iz 2. lige Centar – Ilijaš.