spot_img
spot_img
Četvrtak, 25 travnja, 2024

Nogometaši Busovače bolji od Vitežana

Nogometaši NK “Busovača” ostvarili su veličanstvenu pobjedu u Vitezu protiv ekipe FK “Vitez” koja se bori za ulazak u 1. ligu FBiH rezultatom 3:0 (2:0).

Iako gostujućim nogometašima Busovače nisu davali niti jedan posto šanse za uspjeh (Vitez se bori s NK Iskrom koja je jučer izgubila neplanirane bodove u Ključu i pobjeda bi im značila dolazak da u izravnom duelu s Bugojancima za dva kola u Vitezu odluče prvaka 2. lige Zapad FBiH), oni su fantastičnom igrom i svojim golovima „demolirali“ ekipu FK “Vitez” i ostvarili svoju prvu pobjedu na gostovanjima s kojom su gotovo sigurno ovjerili 5. mjesto u višem rangu natjecanja.

Nakon početnog ispitivanja snaga, Busovača je u 5. minutu povela. Topalović je odličnu ubacio s lijeve strane, a na loptu je natrčao Čakić i pogodio gol Viteza za 1:0. Dvadeset minuta kasnije na semaforu je 2:0 za NK Busovaču. Ponovno akcija s lijeve strane, loptu ubacuje Sejmen, a strijelac je isti – Čakić, ovoga puta glavom pored nemoćnog vratara domaćih.

FK Vitez je imao inicijativu, ali izuzev dvije poluprilike u 32. i 37. minutu domaći nisu uradili ništa, a Busovača je uz fantastičnu obranu stalno prijetila iz protiv napada.

U drugom dijelu ista slika, domaći ima jalovu nadmoćnost, a NK Busovača opasna iz svakog protiv napada. U 90. minutu, kada su svi domaći igrači krenuli ka odličnom gostujućem vrataru Kutiću, uslijedila je brza kontra „rezervista“ NK Busovače Kubata i Vučića koju je ovaj potonji uspio realizirati fantastičnim pogotkom s 15-tak metar u nebranjeni kuta domaćeg vratara.

Ovo je bila najbolja izvedba nogometaša Busovače u gostima u zadnjih nekoliko sezona. Cijela ekipa je ispoštovala odlične taktičke zamisli trenera Olivera Vujice. U ekipi NK Busovače nije bilo slabe karike, a moramo istaknuti dvostrukog strijelca Čakića, odličnog vratara Kutića, Salkicu, Topalovića, Šišića i Lucića i sve ostale koji su u Vitezu nosili crveni dres NK Busovače.

Naredno kolo NK Busovača kod kuće igra s još jednim konkurentom za 1. mjesto – Krajina Cazin, a s obzirom na ovu odličnu igru, gosti iz Krajine se ne trebaju nadati ničemu drugome osim porazu i revanšu za utakmicu u 1. dijelu sezone u Cazinu.