Subota, 20 travnja, 2024

Nesretan poraz nogometaša Busovače u Kiseljaku

Nogometaši Busovače su poraženi od Kiseljaka na njihovom terenu rezultatom 2:0 (1:0). Iako je rezultat uvjerljiv, po igri je NK Busovača sigurno zaslužila bod.

Opet je došla najveća boljka ove ekipe, posebice na gostovanjima, a to je – mnogo prilika, a pogotka nema. Prvih 6-7 minuta nogometaši Busovače su ušli odlučno u utakmicu riješeni da konačno donesu bodove s gostujućeg terena. I onda, 8. minut nakon slobodnog udaraca za domaće iskosa s desne strane, centaršut je prevario i domaće i gostujuće igrače i na kraju vratara Selimovića te je lopta odsjela u mreži za 1:0 za Kiseljak.

Pogodak nije utjecao mnogo na NK Busovaču koja potpuno preuzima inicijativu te su stvorili nekoliko prilika i poluprilika koje naravno nisu pretvorili u izjednačenje. Najbliži je bio Edin Brkić čiji udarac brani danas odlični vratar domaćina Bencun.

I u drugom dijelu Busovača pokazuje želju za poravnanjem, a gosti prijete iz brzih protunapada. I baš iz takve jedne brze akcije, nakon pogreške Busovače na sredini terena, Kiseljak dolazi 15 minuta do kraja do drugog pogotka čime i rješava pitanje konačnog pobjednika.

Koliko NK Busovaču neće gol pokazuje i situacija iz 90. minute kada udarac igrača Busovače pogađa Brkića na gol crti i tako sprečava ulazak lopte u gol. Utakmica je bila izuzetno fer i korektna, sve je bilo sportski i na tribinama gdje su zajedno sjedili i domaći i gostujući navijači, a izuzetno su korektne bile i obje navijačke skupine – Prikaze iz Kiseljaka te gostujući Klošari iz Busovače.

Domaćin je iskoristio svoje prilike i na kraju zasluženo slavi nova tri boda na čemu su im i iz gostujuće momčadi svi čestitali. Svi igrači su pokazali dostojnu borbenost na teškom terenu i po kišovitom i veoma hladnom vremenu i s te strane im se nema što zamjeriti. Prilika za nove bodove je već naredne subote kada u Busovači gostuje Podgrmeč iz Sanskog Mosta.