spot_img
spot_img
Petak, 29 ožujka, 2024

Minimalna pobjeda Busovače protiv Bratstva iz Bosanske Krupe

Nogometaši NK “Busovača” su u okviru 26. kola Druge lige FBiH Zapad savladali GNK “Bratstvo” iz Bosanske Krupe rezultatom 1:0, a gol odluke postigao je mladi Amer Vehab.

NK “Busovača” meč je počela u sljedećem sastavu: Adnan Hrustić, Nikola Krišto, Ekrem Šišić (C), Josip Jerkić, Belmin Kubat, Amer Vehab (Karlo Stapić), Nino Brkić, Anto Petrović, Edin Brkić, Mirza Sejmen, Almedin Javoraš (Almir Topalović). Na klupi su ostali: Ahmed Bešo, Emir Alispahić i Bahrudin Begić. Trener Marko Lucić.

Nedjeljna utakmica odigrana je po veoma teškom i sparnom vremenu, ali nasi nogometaši po tko zna koji put smogli su snage i znanja i pokazali da se u Busovači i sljedeće sezone igra drugoligaški nogomet.

Na samom otvaranju utakmice domaći tim je diktirao tempo igre, a gosti su pokušavali iz kontranapada ugroziti gol Hrustića.

Sejmen je centrirao iz kornera, a Kubat šutira glavom pored gola, potom Petrović iz idealne pozicije sa 7-8 metara lose reagira glavom i ta šansa odlazi u nepovrat.
Gosti su imali veliku šansu sredinom prvog poluvremena kada s nekih 10 metara igrač gostiju neometan šutira ,ali odlično reagira Hrustić i spašava čisti pogodak.

U igru ulazi iskusni napadač Topalović. gdje nedugo zatim odlično proigrava Edina Brkića na lijevoj strani, ovaj ulazi u kazneni prostor, šutira s 10 metara, ali golman gostiju odlično reagira i ostaje 0:0.

Gol odluke pao je u 45. minutu, možemo reći akcija iz snova. Kubat blokira šut, lopta dolazi do Nine Brkicć, koji perfektno daje loptu u dubinu, gdje dolazi Sejmen sa desne strane, precizno centrira, a mladi Vehab odlično prati akciju i s nekih 7-8 metara loptu zakucava pod prečku gola gostiju za vodstvo od 1:0.

U drugom poluvremenu, gosti na samom početku šutiraju s 20 metara, ali siguran Hrustić. Nedugo zatim Edin Brkić glavom prebacuje na lijevu stranu do Topalovića koji lijevom nogom vrhunski pronalazi neometanog Sejmena na 5 metara od gola, ali sto bi se reklo ovo je bilo teze promašiti,nego pogoditi – lopta ide visoko iznad gola i ostaje 1:0. Tempo igre je opao i igralo se s dugim loptama, bez značajnijih prilika na obje strane. Ono sto je vrijedno spomena jeste da je gostujući igrač dobio 2 žuta kartona u 69. minutu zbog prigovora na odluku glavnog suca, a nas Edin Brkić u 80. minutu direktan crveni karton, moramo reci prestrogo. Ipak to je bio nedozvoljeno oštar start, ali morao je ranije u svlačionicu. Do kraja utakmice bez većih uzbuđenja, gdje ostalo 1:0 za našu ekipu.

Teška utakmica s dobrim protivnikom koji je došao rasterećen da se nadigrava, ali momci pokazuju karakter, trud, želju, naravno znanje i kvaliteta presudili su u današnjoj utakmici.

Ovom utakmicom završili smo sezonu na dobrom 6.mjestu, i možemo biti zadovoljni ovim učinkom. Naravno, uvijek može bolje ,ali u ovom trenutku ovo je realan domet za ekipu iz Busovače:

Od ekipe su se oprostili napadač Almir Topalović Pako, koji je u našem klubu proveo zadnje 2 sezone i opravdao epitet pojačanja (4 gola u ovoj sezoni ) te dugogodišnji igrač našeg kluba Ekrem Šišić, lijevi bocni koji je danas nosio kapitensku traku.

Topalović se ženi i život nastavlja u Njemačkoj, a Šišić nastavlja se baviti suđenjem i sljedeću sezonu dijelit će pravdu na utakmicama Druge lige FBiH Zapad.

Momcima želimo puno sreće u životu, a nasem Mubinu Salkici želimo da se vrati sto prije na zeleni travnjak, poslije operacije.

Na kraju želimo se zahvaliti prvenstveno svim igračima koji su odigrali ovu sezonu za nas klub, treneru Marku Luciću na debitantskoj sezoni i odličnom vođenju ekipe, najboljem fizioterapeutu nadaleko Jozi Radošu, Elvenu Mariću predstavniku Kluba koji nas je pratio cijelu sezonu i naravno iskrenim i odanim navijačima na bezrezervnoj podršci i fer i sportskom navijanju, te ostalim ljudima koji su mogli na bilo koji način.