Pobjedom ekipe pivnice „Beer Bar Busovača”, za koju su nastupali svi prvotimci iz NK “Busovača”, završen je 23. po redu Uskrsni turnir u malom nogometu“Busovača 2016“.

U završnom danu, najprije je odigrana utakmica za 3. mjesto između ekipa “Bosh Maglaj” i “Extreme/Šakić”. Nakon velikog vodstva ekipe Bosh Maglaj 7:2,  devet minuta prije kraja utakmice, svi su mislili da je utakmica riješena, no ekipa “Extreme/Šakić”se nevjerojatnim preokretom vraća u igru i dolazi do izjednačenja 7:7 za prvu utakmicu u produžetku za 3. mjesto na dosadašnjim turnirima.

Ipak se mali roster ekipe “Extreme/Šakić” (isto kao u polufinalu) pokazao kao limitirajući faktor za pobjedu i u produžecima “Bosh Maglaj” stiže do zaslužene pobjede 11:9.

Nakon nastupa mažoretkinja iz Busovače, te izvlačenja nagradne igre, odigrano je i 23. po redu finale malonogometnog Uskrsnog turnira. Pred prepunom dvoranom, pivnica “Beer Bar” iz Busovače i NK “Kreševo” su odigrali veoma tvrdu i neizvjesnu utakmicu, sa malo rizika u igri i orijentacijom na pobjedu u malom broju golova.

Poveli su „pivari“ golom Ćatića odmah na početku utakmice, Marković je u 10. minuti izjednačio na 1:1, a Čečura odmah nakon izjednačenja postiže gol za 2:1 te do kraja poluvremena ponovno Ćatić iz gužve dovodi Beer Bar do velikih 3:1.

Drugo poluvrijeme, NK Kreševo igra gotovo čitavo vrijeme sa igračem-vratarom, ima inicijativu, ali vratar “Beer Bara” Ćosić fantastično brani, i u jednom protunapadu kapetan ekipe Lucić u 25. minuti postiže 4. pogodak što je u konačnici i odlučilo utakmicu.

Do kraja, Kreševljaci su uspjeli postići samo jedan pogodak za konačnih 4:2 i veliku pobjedu “Beer Bara”  i oduševljenje gledatelja koji su bili svi na strani domaće ekipe.

Nagrade za najbolje dodijelili su: Mirjana Plavčić, predsjedateljica Općinskog vijeća Busovača, za treće mjesto, nagradu za Fair Play dobila je ekipa Paradiso iz ruku predsjednika NS SBK/KSB Ivana Frljića, za drugo mjesto NK Kreševu nagradu je uručio Asim Mekić, načelnik općine Busovača, najbolji igrač je Mladen Čečura iz ekipe Beer Bar (nagradu uručio Nikola Grubešić, ministar zdravstva i socijalne zaštite SBK/KSB) , a već tradicionalno, nagradu za ekipu pobjednicu turnira pivnici Beer Bar uručio je Marinko Čavara, Predsjednik FBiH..

Na kraju proglašenja, uz zvuke pobjedničke pjesme grupe Queen „We Are the Champions“, pobjednički govor održao je kapetan ekipe Beer Bar te prisutnim čestitao Uskrs uz dugotrajan pljesak punih tribina dvorane u Busovači.

Za pobjednike su nastupili: Josip Ćosić, Marko Lucić, Ado Fazlihodžić, Edin Brkić, Mladen Čečura, Anto Kajić, Mirza Sejmaen i Andreas Berović.