Kosidba pod pokroviteljstvom UNESCO-a: Mirko Kecman najbolji na Kupresu

342

Mirko Kecman, koji je odnio titulu “kosbaše” pobjednik je ovogodišnjih Dana kosidbe na Kupresu – Strljanica 2017.. Drugo mjesto izborio je Vinko Čičak – Vinara, a treće mjesto Nedeljko Kerlec.

Naime, pod pokroviteljstvom općine Kupres i u organizaciji Javne ustanove za kulturu “Hrvatski dom” Kupres u nedjelju su na Kupreškom polju završni dani jedanaestog izdanja Cioff međunarodnog festivala “Dani kosidbe – Kupres BiH 2017.”

U sklopu manifestacije održano je i nadmetanje kosaca juniora u kojoj je pobijedio Vuk Vučković, drugo mjesto podijelili su Zoran Šarić i Mario Batinić, dok je treće mjesto izborio Aleksandar Banjac.

U ekipnom, štafetnom, natjecanju prvo mjesto osvojila je ekipa iz Kupresa (Josip Čičak – Đođa, Ivo Ivković – Ćibara i Arnes Ramčić), drugo mjesto – ekipa iz Slovenije i treće mjesto – ekipa iz Janja (Novi Sad).

U programu manifestacije Dani kosidbe na Kupresu „Strljanica“ 2017. nastupile su folklorne skupine Cioff-ovog festivala iz Poljske, Latvije, Hrvatske, Portorika, HKD “Napredak” Kupres, muške izvorne grupe “Kupreški bećari” i dr.

Inače, manifestacija je organizirana u sklopu jedanaestog izdanje Cioff međunarodnog festivala započetog još 28. lipnja, pri čemu su u četiri dana održana četiri međunarodna koncerta narodnih plesova i pjesama u Kupresu, Čitluku i Bugojnu, a uz domaće izvođače kao gosti nastupili su ansambli iz Poljske, Latvije, Hrvatske i Portorika.

U sklopu manifestacije organizirani su mimohodi sa pristiglim ansamblima na Kupresu i Bugojnu te koncerti u Hrvatskom domu u Kupresu, vanjskim pozornicama u Vionici i Bugojnu kao i na otvorenoj pozornici prilikom završnog dana na Kupreškom polju.

Također je priređeno prvenstvo lovačkih udruga Hercegbosanskih županija u lovnom streljaštvu na Stolinu vrilu u Kupresu, kao i malonogometni turnir na Kupreškom polju odnosno Strljanici.

Festival je i ove godine organiziran uz Certifikat CIOFF-a i uz visoko pokroviteljstvo UNESCO-a.

Ovogodišnja poruka organizatora jeste očuvanje, zaštita i širenje nematerijalne kulturne baštine, očuvanje i iskazivanje regionalnog i lokalnog kulturnog identiteta, te odašiljanje pozitivne slike o Bosni i Hercegovini u svijetu.

Prethodni članakAdela Dobrić iz Travnika osmislila krpenu lutku Adellinu, u znak sjećanja na svoje djetinjstvo
Sljedeći članakABF Busovača obilježava 13 godina uspješnog rada i postojanja

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime