Četvrtak, 25 travnja, 2024

Košarkaši Novog Travnika bolji od Busovače

I svoju drugu utakmicu u Busovači košarkaši domaće ekipe su izgubili. Nakon Brotnja, bodove potpuno zasluženo odnose gosti iz Novog Travnika.

Počelo je odličnom i brzom igrom Busovače pa tako koševima Milinovića te Čišića prvi period domaći rješavaju sa + 11 (22:11). Drugi period bolje otvaraju gosti i nakon 6 minuta igre dolaze na samo koš zaostatka. Tada na scenu stupa mladi košarkaš Busovače Husejnović koji s dvije atraktivne „banane“ te serijom koševa vodi svoju ekipu do poluvremena i velike razlike – 43:29.

I onda, neobjašnjiv pad domaćih košarkaša početkom 3. perioda. Novi Travnik za nepunih 5 minuta pravi seriju od 13:0 , domaći košarkaši su promašili 5-6 košarkaških „zicera“, a prvi koš u ovom periodu postižu nakon punih 5 minuta utakmice. Do kraja perioda te do 3 minute do kraja igralo se koš za koš i niti jedna ekipa nije imala veću prednost od 4 poena. Posljednje vodstvo Busovača ima nepuna 3 minuta do kraja 67:66, no do kraja utakmice domaći ne postižu niti jedan poen te gosti dolaze do pobjede 75:67.

U domaćoj ekipi najefikasniji Čišić s 28 i Milinović 25 poena, a kod gostiju ekipu do pojede sigurno vodili Topalović, Mameledžija i Jurić.