Četvrtak, 18 travnja, 2024

Košarkaši Busovače poraženi od Širokog

Mladi košarkaši seniorskog pogona KK “Busovača” nisu uspjeli izdržati žestoki tempo koji su gosti nametnuli te su zasluženo poraženi od ekipe “Široki II” rezultatom 81:69.

Budući da su domaći košarkaši vodili sve do 32. minuta igre, ovo je doista previsok rezultat. Ključni period je bio onaj između 7. i 9. minuta 3. četvrtine kada su kod vodstva 58:52 domaći promašili dva“zicera“, a gosti su s dvije trojke uspjeli da se vrate i nametnu svoju igru.

Najbolji u domaćoj ekipi Denis Milinović s 15 poena (2/2 trojke) i 11 skokova, te najefikasniji igrač utakmice Đozić s 25 poena. U petak, na zamolbu KK Grude, košarkaši Busovače gostuju u Grudama protiv prvoplasirane ekipe i sve osim časnog poraza je teško očekivati.