Subota, 20 travnja, 2024

Golijada Busovače i Kosmosa završila bez pobjednika, odlična utakmica Marka Lucića

Nogometaši Nogometnog kluba “Busovača”, spremajući se za nastavak natjecanja u 1.kantonalnoj ligi SBK/KSB u kojoj je cilj samo jedan – prvo mjesto i prelazak u veći rang natjecanja što ovaj klub i zaslužuje, odigrali su i drugu pripremnu utakmicu.

NK “Busovača” je po prvi put gostovala protiv ekipe FK “Kosmos” Visoko, koja je u istom rangu natjecanja -kantonalnoj ligi, ali u Nogometnom savezu Zeničko-dobojskog kantona.

Utakmica je odigrana na pomoćnom terenu NK “Bosna” u Visokom koji je s umjetnomtravom, a posebna draž ove odlične utakmice bilo je igranje pod svjetlošću reflektora što je za gotove sve igrače bilo i prvi put igranje u ovakvim uvjetima. Konačan rezultat je 3:3 (2:0) te je rezultat, obzirom na kretanje rezultata i realan, s tim da su gosti iz Busovače imali mnogo više izglednih prilika za pogodak.

NK Busovača je istrčala u sastavu: Ćosić, Krišto, Hamzić, Fazlihodžić, Herić, Lucić, Sejmen, Ćatić, Čečura, Kajić i Laštro (napadač Brkić ostao u svlačionici zbog lakše ozljede), a u drugom poluvremenu priliku su dobili i rezervni vratar Čolić te Marušić, Tadić, Vukadinović i Petrović. Prvo poluvrijeme je proteklo u laganoj dominaciji Busovače, ali su pogotke u 32. i 45. minutu postigli domaćini nakon katastrofalnih grešaka obrane ekipe iz Busovače.

Drugo poluvrijeme bilo je i potpuno druga priča. Nakon „jezikove juhe“ gostujućeg trenera Vujice, ekipa u crvenim dresovima je potpuno promijenila svoj odnos prema igri i od prve minute igralo se gotovo pred jednim golom – golom Kosmosa. Nakon prilika i udaraca Čečure, Kajića, Fazlihodžića, Laštre, Sejmena i Ćatića (završavali ili pored gola ili je fenomenalni vratar domaćih branio), NK Busovača do izjednačenja dolazi za 5 minuta iz dva prekida. Oba puta je nakon udaraca iz kuta glavom bio precizan kapetan ekipe Lucić.

I kada se očekivalo da Busovljaci potpuno preokrenu rezultat, iznenadan udarac sa više od 25 m iznenadio je gostujućeg vratara, tako da su domaćini poveli sa 3:2. Radost domaćih je trajala kratko. Dvije minute su bile potrebne ekipi iz Busovače da poravna rezultat. Odličan kontranapad Busovače realizirao je Ćatić za konačnih 3:3.

Napomenimo da je Busovača pogodila i dvije vratnice, te je trener Vujica ipak bio zadovoljan u drugom poluvremenu.

Na kraju dodajmo i izuzetno gostoprimstvo domaće ekipe te je očekivati u skorije vrijeme i uzvratni susret u Busovači.