Petak, 19 travnja, 2024

Teško ali potpuno zasluženo Vitez je savladao Metalleghe rezultatom 1 : 0. Pobjeda je mogla biti i uvjerljivija, jer Vitez je prvo poluvrijeme bio daleko bolji, imao je stalnu terensku inicijativu, u više navrata ozbiljno je zaprijetio dobrom golmanu gostiju Fejziću, a na odmor se otišlo tek s minimalnim vodstvom.

Vodeći gol, pokazalo se i jedini na utakmici, Vitez je postigao već u 5. minuti igre, nakon vrlo lijepe akcije koju je po desnoj strani vodio brzonogi Đerić, a vrlo efektno, topovskim udarcem s 12 metara pored nemoćnog Fejzića završio je Dedić.

Vodeći gol u ranoj fazi utakmice Vitežanima je „dao krila“, u valovima su jurišali ka golu gostiju, ozbiljno prijetili u 14. minuti preko Dedića, preko Kokota u 22., Kapetana i Kokota u 38, te Barišića u 39. minuti. No vodstvo nikako nisu uspijevali i povećati.

U nastavku susreta, već od 46. minute, trener gostiju Bašić uveo je tri nova igrača i otvorenijom igrom krenuo na sve ili ništa. I tijekom cijelog drugog poluvremena igralo se ravnopravno, gosti su igrali agresivnije, prijetili su, a prvu priliku ipak su imali Vitežani, u 51. minuti kada je Kapetan na dodavanje Kokota za malo bio neprecizan. Smo tri minuta kasnije Tirić je vrlo dobrom intervencijom spriječio poravnanje, a u 64. minuti „revanširao“ mu se gostujući golman Fejzić, obranom opasnog udarca Kokota. Fejzić je vrlo dobro intervenirao i u 69. i 74. minuti spašavajući svoj gol nakon dobrih udaraca Dedića i Muminovića.

Nisu dužni ostajali ni gosti pa je Tirić vrlo dobrom obranom spasio svoj gol nakon preciznog i snažnog udarca Smajića s lijeve strane šesnaesterca. Treba reći da su gosti opasno zaprijetili i u prvoj minuti sudačke nadoknade, no snažan udarac Kovača s ruba kaznenog prostora završio je pored desne vratnice golmana Viteza Tirića.

Igralo se vrlo borbeno ali korektno a sudac Kaljanac je podijelio čak 8 žutih kartona pa bi se dalo zaključiti kako je utakmica bila (pre)oštra, prljava…, a nije.

Nakon utakmice trener Viteza Boris Pavić nije krio zadovoljstvo zasluženom, prvom ovosezonskom pobjedom.

„Zadovoljan sam, i te kako. Jer, bila je ovo vrlo teška utakmica za nas. Naime, pobjeda nam se nametala imperativno i na našu sreću i zadovoljstvo i ostvarili smo ju. Utakmicu smo otvorili kako se to samo poželjeti može, gol smo, naime, postigli već u petoj minuti nakon brze i lijepe akcije Đerića i strijelca Dedića. Gol je u naše redove unio sigurnost, igrali smo rasterećenije i naša je pobjeda potpuno zaslužena mada su naši gosti u drugom poluvremenu jedno vrijeme i opasno prijetili, pritiskali i dobro nas namučili. Zadovoljan sam pobjedom, igrom i zalaganjem svoje momčadi“ kazao je za naš portal trener Viteza Boris Pavić.

VITEZ, Gradski stadion. Gledatelja: 1400. Sudac: Haris Kuljanac (Sarajevo) 7.

VITEZ: Tirić 7, Stanić 6,5, Rašić 6,5 (od 76. Novak -), Jevtić 7, Muminović 7,5, Kokot 6,5 (od 64. Varupa 6,5), Dedić 7, Đerić 7, Barišić 6,5, Sadiković, 6,5, Kapetan 6,5 (od 84. Livaja -).

METALLEGHE: Fejzić z, Benović 6, Bibić 6 (od 46. Popović 7), Kovač 6,5, Pljevljak 6 (od 46. Selimović 6), Smajić 6,5, Helvida 6, Rašić 6,5, Radulović 6,5, Stakić 6 (od 46. Durak 6), Pezo 7.

Strijelac: 1 : 0 Dedić (5.)

Igrač utakmice: Milan Muminović.

Vitez.info (Zvonimir Čilić & Filiš Šarić)