Subota, 20 travnja, 2024

Čelik košem u posljednjoj sekundi svladao Busovaču [FOTO]

Otvaranje sezone mladih košarkaša Busovače nije moglo proteći u boljoj atmosferi. Dobro popunjena dvorana, gosti iz svih sfera javnog, sportskog i političkog života i naravno jedna prava natjecateljska utakmica s pregršt atraktivnih poteze najbolja su pozivnica za sljedeću sezonu Prve lige Herceg-Bosne.

Busovljaci koji su tek sedam dana u treningu i nisu očekivali puno od rezultata prije utakmice. Naime, pred početak utakmice trener Križanović je izjavio da želi samo jedan dobar i agresivan pristup i pridržavanje određenih dogovora u tranziciji koji su dogovoreni s igračima. Protiv apsolutnog favorita nije mnogo očekivao budući da je za više od 5 igrača ovo bila prva prava seniorska utakmica.

Krenulo je dobro, naši košarkaši su u par navrata jako dobro kontrolirali igru, čvrstom obranom zapravo preuzeli inicijativu koja je trajala do početka druge četvrtine kada se Čelik zahvaljujući skoku u napadu odvaja i na poluvrijeme odlazi s prednošću 30 – 40. Ulaz u treću četvrtinu bio je loš i gosti su u 24 minuti poveli rezultatom 50-33, no tada slijedi nevjerojatan preokret. U sljedeće 23 minute domaćin je naprosto pretrčao prošlogodišnjeg prvoligaša te napravio seriju 37 – 15.

U spomenutim trenucima dominirala je jaka obrana domaćina i petorka (Čišić, Mešinović, Kadrić, Čavara, Džozić) koja je demonstrirala fantastičnu obranu i nevjerojatnu tranziciju koju nismo dugo godina gledali od strane domaćih košarkaša. Spomenuti su pogađali otvorene šuteve, zakucavali te jednostavno dominirali na oba kraja terena.
Nažalost, na kraju su platili danak neiskustvu ili je možda i umor uradio svoje. Gost pravi seriju 7 – 0 te su busovački košarkaši promašili dva zicera, a gosti pogodili nevjerojatan šut za 3 poena jednu sekundu prije kraja utakmice.

Na kraju trener Križanović je bio izuzetno zadovoljan napomenuvši da je posebno sretan što ekipa nije odustajala od svoga stila koji planiraju igrati ove godine i što su agresijom u obrani i odličnom tranzicijom zapravo izdominirali goste u tom periodu.

“Nesretan kraj utakmice je ipak danak našeg neiskustva jer je ovo nekima prva seniorska utakmica. Pomislili smo da je kraj kada smo ih imali na konopcima, ali možda je i bolje ovako kako bi shvatili da se ovaj sport igra do zadnje sekunde. Na tribinama i na klupi su bili mnogi poznati sportski i košarkaški znalci poput izbornika kadetske reprezentacije BiH – Josipa Pandže te novog sportskog direktora Čelika – Ivana Opačka, tako da je to bila jedna lijepa košarkaška večer”, rekao je za kraj trener KK Busovača Josip Križanović.