Srijeda, 24 travnja, 2024

Busovljaci “zatrpali” koš favoriziranom Travniku

Košarkaši Busovače sinoć su uradili generalnu probu pred početak nove sezone 1. lige Košarkaškog saveza Herceg-Bosne i iznenađujuće svladali favorizirani Travnik.

Sinoć su košarkaši Busovače odigrali generalnu probu pred početak nove sezone. Ugostili su ekipu KK Travnik koja je ove godine uložila značajna financijska sredstva u ideji da se plasira u viši rang natjecanja. Kao pojačanja dovedena su i dvojica igrača prošlogodišnjeg sudionika play offa HOKK-a Vitez, Ranko Križanović i Marijo Blaškan.

Domaći košarkaši su vrijedno trenirali, a u međuvremenu odigrali i zatvorenu trening utakmicu s OKK Čelik, u okrnjenom sastavu i izgubili istu.

Sam početak utakmice odmah je dao na znanje da večeras gledamo dvije odlične ekipe. Uz niz nervoznih reakcija i na jednoj i na drugoj strani igrale su se odlične obrane, a košarkaši Busovače se bolje snalaze i dobivaju prvu četvrtinu 19-16. Mešinović i pogotovo Čišić dominirali su u tim trenucima terenom, dok je Križanović iz redova Vitez ostavljen bez poena.

Druga četvrtina pripala je gostima, a razlog tome je prije svega zadnjih 5 minuta poluvremena kada su se nizale greške košarkaša Busovače. Dva prva strijelca ekipa Džozić i Križanović su u potpunosti zaustavljena. Križanović je bio bez poena, a Džozić s jednom pogođenom trojkom.

Treća četvrtina donosi fantastičnu igru domaćina. U seriju šuteva ulaze Džozić i Vukadinović, a kompletna ekipa koristi svaki nedostatak u obrani iskusnih gostiju kako bi ih kaznili. Rezultat je na kraju iste glasio 64-60, međutim gosti su i tada se uspjeli vratiti krajem treće četvrtine, a trener domaćina je iskoristio svaki moment da na terenu zaigraju i najmlađi igrači, odnosno Čavara, Srebrenica i Milinović koji su sa samo 17 godina sjajno igrali protiv daleko iskusnijih protivnika.

Zadnja četvrtina donosi neizvjesnost do rezultata 78-74 za domaćine, a onda u jednom furioznom završetku domaći košarkaši prave seriju 18-7 i tako dovršavaju utakmicu protiv favoriziranih gostiju.

Za kraj trener Križanović je imao samo riječi hvale za svoje igrače: Pristup svakog pojedinca večeras je bio baš onakav kakav želimo, prihvatili su svi tezu da je bolje igrati 5 minuta maksimalno angažirano nego 15 minuta sakrivati se na terenu. Kada Vam Kadrić i Čavara, dva igrača od 17 i 18 godina limitiraju Križanovića na 4 poena u prvih 35 minuta igre i jednog od najboljih igrača proteklih sezona u ligi moram biti zadovoljan. Ista stvar je i s napadom, pogodili smo 11 trica, smanjili smo broj grešaka, tu još ima par igrača koji moraju shvatiti da i trener i čitava ekipa ima povjerenje u njihov šut i napad. Džozić i Vukadinović su danas demonstrirali našu šutersku moć. Čišić je sa 15-ak asistencija fantastično odigrao ulogu drugog trenera na terenu, a Mešinović, naš možda i najbitniji igrač vratio nam skok igru. Veseli me i pristup mladog Milinovića, diže se svaku utakmicu, a Srebrenica je vrlo kvalitetno odmorio našeg prvog playa. U principu kada protiv sebe imate ovako kvalitetnu ekipu iskusnih i prekaljenih pojedinaca poput Varupe, Blaškana, Križanovića i sl., i onda s rotacijom koja ima 17 godina i igra prvi put ozbiljnu seniorsku košarku i petorkom koja je na prosjeku od 19 godina na ovaj način dobijete utakmicu morate biti zadovoljni. Sada sve ovo treba prenijeti na iduću subotu i da idemo korak, po korak. Najbolje u svemu kada radite sa ovako sjajnim mladim igračima što koliko god dobro odigrali još uvijek imate taj osjećaj da možete bolje uz još kvalitetniji rad”, istaknuo je u razgovoru za www.grad-busovaca.com portal trener domaćih, Josip Križanović.

KK Busovača: Vukadinović 14, Kadrić 12, Čišić 19 (13 asistencija), Milinović 4, Bešlić 2, Čavara 3, Srebrenica 3, Mešinović 15, Džozić 20.

U ponedjeljak u 19 i 30 sati domaći košarkaši igraju i posljednji pripremni susret. U goste dolazi ekipa Kengur iz Zenice. U subotu u 18 sati na rasporedu je 1. kolo lige Herceg Bosne. Busovača igra protiv Čapljine, a susret počinje u 18 sati.