Četvrtak, 28 ožujka, 2024

Busovačke odbojkašice viteškom borbom do velikog preokreta i pobjede protiv Breze

Seniorska ekipa Odbojkaškog kluba “Busovača” pokazala je večeras svu snagu, karakter i želju za pobjedom. U vrlo neizvjesnoj utakmici odbojkašice Busovače su se nakon relativno loša dva seta dobro snašle te uz odličnu podršku navijača uspjele napraviti podvig i pobijediti favorizirane protivnice iz Breze.

Od samog početka prvog seta gošće iz Odbojkaškog kluba “Breza 1934” su pokazale dosta bolju igru, dok domaćim odbojkašicama ništa nije išlo za rukom. Gošće su koristile “poklon” udarce i lošu igru Busovače, a u napadu su birale bolja rješenja. Rezultat nakon prvog seta glasio je 18:25.

Drugi set također bolje otvaraju gošće te uspijevaju relativno brzo doći do velike prednosti i osvajanja seta rezultatom 13:25.

U trećem setu busovačke odbojkašice su nametnule svoj ritam. Tomu su pridonijele kvalitetne izmjene trenera Lovrića tako da uz sjajnu podršku s tribina dolaze do kontinuirane rezultatske prednosti. Iako je prednost u nekim trenucima bila znatno veća, set je na kraju završio 25:23 u korist Busovače.

Odlična igra naših odbojkašica se nastavila i u četvrtom setu, a gošće iz Breze su podlegle pritisku navijača Busovače. Ono što se događalo u prvom i drugom setu domaćim igračicama, to je “uljepšalo” igru Breze u četvrtom. Prednost Busovače je do kraja seta samo rasla, a konačan ishod od 25:18 je više nego dobar pokazatelj igre domaće ekipe.

U petom odlučujućem setu odbojkašice Busovače nošene podrškom s tribina dolaze do vodstva od 9:1 kojeg ne ispuštaju do kraja i osvajaju ovaj odlučujući set rezultatom 15:11.