spot_img
spot_img
Četvrtak, 25 travnja, 2024

Busovača u derbiju deklasirala Fojnicu

Derbi 8. kola 1. kantonalne lige odigran u Busovači između domaćih nogometaša i FK „Fojnica“ završen je uvjerljivom pobjedom Busovače od 4:0 (1:0).

Sve je prije utakmice ukazivalo da ćemo gledati odličan nogomet – lijepo vrijeme, dobro popunjene tribine, navijanje domaćih navijača s istočne tribine te fenomenalnu kvalitetu travnjaka koji je sigurno bolji, kako kažu u klubu, nego kod 70% ekipa iz Premijer lige BiH.

Trener Vujica se prije utakmice suočio s problemom jer je zbog bolesti izostao najiskusniji vezni igrač Fazlihodžić kojeg je zamijenio Filip Laštro. Prvu priliku (a malo je tko vjerovao da je to i posljednja prilika) na utakmici imali su gosti u 5. minuti kada je odličan udarac Fejzića sigurno obranio mladi novi golman domaćih Dehić.

Od tog trenutka pa do kraja utakmice na terenu je postojao samo jedan tim – NK Busovača. Redale su se prilike, a najbolja je bila u 20.minutu kada je Kajić s tri metra pogodio vratnicu gostiju. Ipak se domaćim posrećilo u 43. minutu kada se Čečura u gužvi najbolje snašao i pogodio za 1:0.

U drugom dijelu sve je riješeno vrlo brzo – od 60. do 70.minuta kada su domaći postigli 3 gola. Najprije je u 60. minutu na centaršut Brkića mrežu pogodio Filip Laštro, u 62. minutu je Kajić postigao pogodak šutom sa 20 metara, a „točku na i“ stavio je ponovno Mladen Čečura nakon odličnog ubacivanja Kajića iz slobodnog udarca.

Posljednjih 20 minuta, domaća ekipa je imala još 4 izvanredne prilike (Laštro, Kaić, Čečura i Tadić), ali nisu uspjeli pogoditi gol vratara Fojnice koji je odlično intervenirao , te pored 4 primljena pogotka možda bio i jedini igrač gostiju za prelaznu ocjenu.

Domaći navijači su dugotrajnim pljeskom ispratili svoje ljubimce koji su ostali proslaviti ovu veliku pobjedu s najvatrenijim navijačima s istočne tribine koji su obećali dolazak u velikom broju na novi derbi iduće nedjelje u Kiseljaku.

Za Busovaču su nastupili:Dehić, Krišto, Jurić, Laštro, Lucić, Herić, Brkić, Kaić, Čečura, Ćatić i Sejmen, a u drugom dijelu su u igru ušli i Šišić, Petrović i Tadić.

Ovom pobjedom Busovača je prestigla na tabeli Fojnicu (Busovača 18, Fojnica 16 bodova, …) , u možda i ključnoj utakmici za konačni cilj ove sezone – 1. mjesto i prelazak u veći rang natjecanja. Busovača igra iduće nedjelje, 24. 4. od 16 i 30 sati u Kiseljaku protiv istoimene ekipe.