Srijeda, 24 travnja, 2024

Busovača i pored dobre igre bez pobjede u Čapljini

Košarkaši Košarkaškog kluba “Busovača” su u 2. kolu Lige A-1 KS HB gostovali u Čapljini kod favorizirane ekipe i ekipe koja je ove godine najavila povratak u društvo najboljih ekipa u BiH.

Rezultat 60:49 i nije pravi odraz snaga na terenu jer je Busovača 30-tak minuta odigrala sjajnu obranu i držala rezultatski priključak. Počelo je naizmjeničnim vodstvom, da bi nakon rezultata 17:16 domaćin napravio seriju 11:1 i na poluvrijeme otišao rezultatom 32:22.

Treći period je Busovača pokazala pravu igru, slijedi izjednačenje uz seriju od 10 uzastopnih poena. Ključni trenuci su bili 5. minuta prije kraja kada domaćin trojkama slama konačno otpor danas vrlo dobre (i veoma mlade) ekipe iz Busovače.

U domaćim redovima istakao se Mešinović s čak 18 skokova, dobru partiju pružili su i Milinović, Hodžić i Husejnović. Naredne nedjelje Busovača je domaćin Novom Travniku i ovakvom igrom u obrani pobjeda ne može doći u pitanje.