Najveći uspjeh u povijesti hrvatskog nogometa, plasman Hrvatske u finale Svjetskog nogometnog prvenstva bacio je Busovaču u euforiju.

Nakon što su hrvatski nogometaši u Moskvi u polufinalnom susretu svladali Engleze sa 2-1, u Busovači je došlo do erupcije oduševljenja.

Građani su slavili po ulicama, u središtu grada kod svima nam poznatog kafića “Kod Kelje” palile su se baklje i skandirale navijačke pjesme, a gradskim ulicama odjekivali zvuci navijačkih pjesama, automobilskih sirena, petardi i guma.

Tijekom utakmice busovački navijači su prošli put od očaja do euforije, budući da su Englezi poveli već u petoj minuti, a to vodstvo su držali sve do 68. minute kada Perišić vraća stvari “na nulu”. Do izjednačujućeg gola u Busovači su se uglavnom mogla vidjeti zabrinuta lica navijača, a nakon Perišićeva, i kasnije Mandžukićeva gola za pobjedu u 109. minuti, atmosfera u Busovači je dovedena “do usijanja”.