Spušten je zastor na 24. po redu uskrsni turnir u malom nogometu “Busovača 2017“. Dobili smo novog, a u stvari prošlogodišnji osvajač 23. po redu turnira, obranio je trofej što se vrlo rijetko događalo u dugogodišnjoj povijesti turnira.

U reprizi finala iz prošle godine, malo su se promijenili „glumci“, ali je pobjednik ostao isti – Pivnica Beer Bar Busovača.

Najprije je odigrana utakmica za 3. mjesto na ovogodišnjem turniru u kojoj su snage odmjerili ekipe koje su po prvi puta na ovom turniru – Zenica i Ceste company Kiseljak. U drugom minutu, Zenica je povela 2:0 i činilo se da će ekipa u narančastim dresovima lako doći do pobjede i „uspavati“ kao rijetko kada prepunu Sportsku dvoranu u Busovači. Ubrzo je došao i treći pogodak, „cestari“ smanjuju rezultat na 1:3 a Zenica postiže još dva gola za visoko vodstvo od 5:1.

I kada su Zeničani počeli da slave svoje 3. mjesto – potpuni preokret. Za nekoliko minuta momci u plavim dresovima iz Kiseljaka postižu 4 pogotka zaredom i dolaze do izjednačenja 5:5. I kad se očekivao potpuni preokret, Mirko Čečura s dva prelijepa pogotka u posljednja dva minuta rješava utakmicu u korist ekipe Zenica.

U poluvremenu, posjetitelje su zabavile busovačke mažoretkinje svojim nastupom. Točno u 20:15, iz tunela u dvorani, pod špalirom mažoretkinja na teren su izašli i finalisti ovogodišnjeg 24. po redu turnira – Beer Bar Busovača i ŽAD Kreševo. Bila je to ustvari repriza prošlogodišnjeg finala s tim da je ekipa iz Kreševa (s gotovo istim igračima) nastupila pod drugim imenom (ŽAD).

Nošeni gromoglasnom podrškom s tribina, Beer Bar silovito kreće i u prvih 18. minuta postiže tri pogotka zaredom. Pogađali su Mladen Čečura, Mirza Sejmen i novi ljubimac publike vratar Beer Bara Bernard Filipović. U posljednjem minutu 1. poluvremena ŽAD Kreševo postiže pogodak i vraća se u utakmicu.

Jedan od ključnih trenutaka je mogao biti 4. minut drugog poluvremena. Beer Bar iz gužve šalje loptu u gol, sudac pokazuje na centar, igrači iz Kreševa protestiraju jer po njima lopta nije cijelim obimom prešla gol liniju. Tada na scenu stupa igrač Beer Bara Mladen Čečura koji priznaje da lopta nije ušla u gol i ostalo je 3:1. to kao da je dalo dodatnu snagu ekipi iz Kreševa te Ćatić, Jusić i Marić rešetaju mrežu domaće ekipe za potpuni preokret – 4:3 za ŽAD Kreševo.

Nakon time-outa, „pivničari“ uspijevaju doći do izjednačenja 4:4 (Edin Brkić). I u jeku novih napada Beer Bara, 3 minuta prije kraja Kreševo stiže do nove prednosti 5:4. Činilo se da Beer Bar više nema snage za novi preokret, ali su se kao feniks u posljednjih minut i pol vratili i došli do titule.

Najprije je vratar ponovno izjednačio 5:5, a 31 sekundu do kraja Ado Fazlihodžić koristi grešku obrane za konačnih 6:5. ŽAD nije uspio u zadnjih pola minuta utakmice zaprijetiti branitelju titule i ona je ostala u Busovači.

Nagrade za najbolje dodijelili su: Kasim Hajdarević, dopredsjednik sportskog saveza Busovača, za treće mjesto Zenici, nagradu za fair play dobila je ekipa MZ Ivančica iz ruku predsjednika OV Busovača Josipa Mravka. Posebno priznanje za najviše nastupa na dosadašnjim turnirima (21) dobio je Josip Akrap –Pipilica, a nagradu je uručio Jozan Laštro, predsjednik sportskog saveza Busovače.

Za drugo mjesto ŽAD Kreševu nagradu je predala predsjednica OO HDZ BiH Busovača Mirjana Plavčić, najbolji igrač je Mladen Čečura iz ekipe Beer Bar (nagradu predao Nikola Grubešić, ministar u Vladi KSB/SBK), a već tradicionalno, za najbolju ekipu Beer Bar je nagradu predao Predsjednik FBiH Marinko Čavara.

Na kraju proglašenja, uz zvuke pobjedničke pjesme grupe Queen „We are the champions“ , organizator je zaželio sretan Uskrs te poručio da je naredno druženje 2018. godine na jubilarnom 25. po redu Uskrsnom turniru u malom nogometu..

Za pobjednike su nastupili: Bernard Filipović, Marko Lucić, Ado Fazlihodžić, Edin Brkić, Mladen Čečura, Mirza Sejmen i Sanjin Ćatić.